Angajat Cloud Soft

Experienta academica este un factor esential in construirea unei cariere in compania noastra.  Intreaga echipa are experienta si expertiza in domeniul stiintei calculatoarelor dar avem si specialisti in domenii conexe, studenti, absolventii cu studii superioare de  licenta, master sau doctorat.

  •  10% studenti
  •  30% absolventi cu licenta
  • 50% absolventi de Master in Computer Science
  • 10% are PhD graduates

Tinerii angajati sunt incurajati sa participe, alaturi de seniori, la activitatile de pefectionare si specializare, cursuri și certificari internationale. Ca angajat al Cloud Soft ai ocazia de a lucra in echipe mixte, formate din specialisti ai companiei noastre sau ai companiilor partenere, in proiecte interesante si provocatoare.

Pentru a te alatura echipei noastre va trebui sa parcurgi urmatorele etape:

  1. Selectare pe baza de CV
  2. Evaluare tehnica (Principiile programarii orientate pe obiecte, Baze de date, Engleza
  3. Interviu tehnic cu un project manager sau team leader
  4.  Interviul final
  5.  Oferta de angajare

Angajatii Cloud Sot beneficiaza de numeroase avantaje și activitati complementare:

  • Team building
  • Evenimente in cadrul Companiei (petreceri, aniversari, reuniuni, etc.)
  • Activitati sportive si recreative individuale sau in grup, cu membrii companiei sau impreuna cu partenerii si colaboratorii nostri.
  • Workshop-uri, seminarii, cursuri, conferinte
  • Asistenta medicala de medicina muncii gratuita

Pozitii dispobile:

  1. Programator Senior Java

Această poziție implică conducerea și participarea intr-o echipă de dezvoltare specializată, coordonând și colaborând cu departamentele companiei care se ocupă de proiectele integrate.

Candidatul trebuie să dețină abilități tehnice excepționale, de rezolvare a problemelor, cu o atitudine pozitivă, bazată pe rezultate.

Este necesară diplomă în inginerie software sau echivalent.

  • 4+ ani de experiență în programare folosind aplicații web Java;
  • Abilități puternice de proiectare OO – Modele și principii de proiectare
  • Experiență în cadrul web (minim 2 ani) într-unul dintre următoarele: Spring MVC, REST / SOAP, Struts2
  • Experiență de peste 2 ani folosind Apache, JBoss / Tomcat
  • Experiență de peste 2 ani cu baze de date relaționale dintre următoarele: PostgreSQL, MySQL, Oracle DB
  • Cunoaștere bună a JPA cu Hibernate / EJB
  • Competente de HTML, jQuery, AJAX, CSS
  • Experiență cu Linux
  • Abilități excelente de analiză, depanare și rezolvare a problemelor
  • Trebuie să aibă o puternică aptitudine tehnică cu capacitatea de a gândi independent
  • Capacitatea de a lucra în echipă și de a coordona dezvoltarea sarcinilor complexe
  • GIT
  • Apache Lucene – Apache Solr (Opțional)
  • Cunoștințe de învățare automată (opțional)

Beneficii.

  • Pachet salarial atractiv
  • Instruire, Team building, diverse avantaje
  • Condiții de muncă foarte bune
  1. Junior Software Tester

Poziția de tester, presupune asigurarea calității pentru aplicațiile software dezvoltate și presupune executarea de teste exploratorii pentru a asigura calitatea produsului.
Responsabilitățile Tester/QA includ estimarea, planificarea și efectuarea activităților de testare.
Va avea atribuții privind identificarea problemele și defectele de calitate, documentarea, urmărirea și rezolvarea acestora în mod corespunzător.
Responsabilități:

• Revizuirea specificațiilor, cerințelor și documentelor de proiectare tehnică pentru a oferi feedback în timp util și semnificativ
• Creazuri planuri de testare detaliate, cuprinzătoare și bine structurate și cazuri de testare
• Estimarea, prioritizarea, planificarea și executarea activităților de testare
• Identificatarea, înregistrarea, documentarea temeinică și urmărirea erorilor
• Efectuarea de teste de regresie aprofundate atunci când erorile sunt rezolvate
Competente cheie:
• atenție la detalii
• abilități de comunicare – verbală și scrisă
• analiza problemelor și rezolvarea problemelor
• orientarea către clienți
• lucru in echipa
Competențe de limba Engleză
Avantaje:
• Ofertă financiară competitivă;
• Șansa de a lucra cu profesioniști;
• Mediu de lucru tânăr și dinamic.